Výlety do okolí

Hradec Králové – krajské město, jedno z nejstarších měst v Čechách, městská památková rezervace, zachovalý střed města – Velké náměstí, Muzeum východních Čech, zajímavosti, nákupní střediska, obří akvárium, akvapark, multikino.

Pardubice – krajské město, městská památková rezervace, renesanční Pernštýnské náměstí se známou Zelenou branou, v zámku muzeum, zajímavosti, nákupní střediska, multikino.

Slatiňany – hipologické muzeum (vývoj a význam koně), v blízkosti hřěbčín – stanice ČAV pro výzkum koní.

Třebechovice pod Orebem – svatoznámý Proboštův betlém o rozměrech 7 x 3,2 x 2,7 m – 2000 vyřezávaných předmětů, z toho 51 pohyblivých figur a 120 figur na pohyblivých pásech, akvapark.

Častolovice – zámek z let 1583 – 1615, stálá expozice zámeckých interiérů ze 16. - 19. století s bohatou sbírkou obrazů a uměleckých řemesel. Chloubou zámeckých interiérů jsou původní renesanční malované kazetové stropy.

Česká Skalice – muzeum Boženy Němcové, na okraji města přehrada Rozkoš (110 ha) s autocampingem, 3 km od města Ratibořice – zámek, Babiččino údolí, mlýn, Staré bělidlo, Viktorčin splav.

Náchod – zámek vzniklý z původního gotického hradu přestavbami v 16. a 17. století, v zámku barokní a empírové zařízení, nizozemské gobelíny.

Doudleby – zámek z roku 1590, stálá výstava historické evropské krajky a souboru nástěnných koberců z vlámských a valonských dílen ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea.

Dvůr Králové nad Labem – známá východočeská ZOO – safari, zaměřená na chov africké zvěře. V blízkosti Betlém – v pískovcové skalní stěně vytvořil M.Braun v letech 1726-34 reliéfy s náboženskými tématy.

Hrádek u Nechanic – zámek rodu Harrachů z let 1839-54 ve slohu anglické romantické gotiky, zařízení dovezeno z různých evropských zámků.

Chlum – památník války prusko-rakouské 1866, přehled po bojišti z 24m vysoké rozhledny u muzea. V okolí přes 300 pomníků a památníků.

Kuks – klášter a hospitál, v exteriéru hospitálu ojedinělý soubor barokních plastik M.Brauna a jeho dílny, v interiéru původní barokní lékárna.

Kunětická Hora – gotický hrad z let 1421-23 mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Z Černé věže pěkný rozhled po Polabí.

Litomyšl – městská památková rezervace, město zánmé bohatou kulturní historií. Rodiště Bedřicha Smetany, pobyt Boženy Němcové a Aloise Jiráska. Zámek se zámeckým pivovarem prohlášen za národní kulturní památku, koupaliště.

Nové Hrady – hrad ze 13. století, přestavěný na rokokový zámek v letech 1773-77, ukázka venkovského sídla s francouzskou podobou.

Nové Město nad Metují – městská památková rezervace, překrásné renesanční náměstí. Renesanční zámek, dnešní podoba po úpravách v letech 1909-11, prováděných význačnými českými. Sbírka českého novodobého malířství a sochařství. Stálá expozice o Antarktidě. V blízskosti Peklo – romantické údolí Metuje, stylová restaurace.

Opočno – renesanční zámek, jeden z nejnavštěvovanějších objektů ve východních Čechách, cenná zámecká galerie a zbrojnice.

Vysoké Chvojno – přírodní rezervace Buky.

Veliny – dřevěný kostelík z poloviny 18.století.

Kontakt

Autocamping Hluboký
Podlesí 89
534 01 Holice

telefon/fax:
     +420 466 682 284
info/rezervace:
     +420 605 276 028
email:
     camp-hluboky@seznam.cz